Neden ThetaHealing®Bazen birçok iyilik yaparsınız, sonra iyilik yaptığınız kişiler sizi üzerler. Siz öyle olduğunu düşünürsünüz yada. Ve dersiniz ki bu kadar çaba hiç mi görülmez hiç mi anlaşılmaz değerim? Neden ben hep üzülenim? Oysaki ben onlara zarar verecek hiçbir şey yapmadım ama onlar çok şey yaptı yapıyor da ?
Dışımızı gördüğümüz için nasıl ki cilt en büyük organımızla kapandıysa iç organlarımız, kemiklerimiz, bedenimizin sistemleri; onları çıplak gözle göremiyorsak; olaylarda da oyle dışarıyı görürüz karşıyı yansıyanı; Oysa derimize yansır içerdeki sıkıntılar, aynı bizim dışardaki canlılara yansıdığımız gibi.
Siz de bir sorun yaşadığınızda dışarı bakarsınız, içinize yönelmeden önce, aslında karşıdan gelen sıkıntı sizin yansımanızdır aynı cilt gibi. Hep onlar suçludur. Anneniz, babanız, eşiniz, arkadaşınız, kardeşiniz, sevgiliniz, kızınız, oğlunuz ve daha birçokları Ben size, onlar sizin yol göstereniniz desem? Yok artık diyebilirsiniz? Anlatalım mı nasıl olduğunu kendimden bir örnekle?
Kızım ile oje konusunda tartışıyorduk. Ojenın ne kadar zehirli bir madde olduğunu paylaşıp henüz sürmek için bedenine çok genç olduğunu anlatmıştım yıllarca, sadece okulun bir gösterisi için almıştık siyah renk ve o gün sürüp, silinecekti .Ne hikmetse gün gelmeden istek kabardı ve süreceğim diye diretti. Anlatıyorum anlamıyor, ikimizde tahmin edersiniz ki gerildik. Sinirlenip odasına gitti ve kapıyı çarptı. Normalde ergenler hep boyleler , gençlerde de anlayış kalmadı zaten hep istekleri olsun isterler, hiç bitmez talepler, ne yapacağız biz bu kızla/erkekle gibi söylersiniz değil mi? Gerilim tüm gün ve sonrasında da devam eder.
Oysa theta bilince, evrendeki o eşsiz güç ile bağlantıya geçer koşulsuz sevgiyi akıtırsınız önce kendinize, sonra evladınıza yada sorun yaşadığınız kişiye. Ve sorarsınız bu kişi bendeki neyi gösteriyor? O sizin cildiniz ya yansıtıyor içtekileri. Bende sordum tabiki, hemen gözümün önünde bir sahne Annem öğretmen benim, okula giderken tek makyajı ; ojesi ve bir ruju oldu ,hayatında hiç makyaj yapmazdı . O sahnede gördüğüm ; Annemin ojeleri, onun yatak odasındayım ve kuzenlerim gelip gelip sürüyor ojelerini annemin gidiyorlar ve ben bakıyorum nasıl kızıyorum içimden onlara ama susuyorum birşey diyemiyorum annem canım paylaşır her şeyi onları da çok sever hiç kıyamaz zaten , bende izlemekle ve içerlemekle kalıyorum. Kızmışım onlara ayrıca neden gelip sadece ojeleri sürüp gidiyorlar diye.

O anları ordan gözden geçirip sevdim o kız çocuğunu (kendimi), kızgınlıklarını açığa cıkarıp izledim etrafından çıkışını, ne öğrendin bundan dedim, bu anlarla sen insandın ve deneyimleyerek öğrenendin bu deneyim ne katmıştı hayatına ,her yaşanan birşey öğretirdi mutlaka sen öğrenmezsen devam ederdi öğreti . Baktım hayatıma ,annem gibi bende paylaşıyordum . Paylaşmayı öğrenmiştim ; öğrendiğimi, eşyalarımı, sevgimi, bilgimi, yediğimi, kazandığımı her anlamda paylaşmayı... Artık paylaşmayı bilen bir insan olmak için bu kızgınlığı taşımaya ihtiyacım yoktu ve kızımda bunu bana yansıtma görevini bırakabilirdi. Ben çalışmayı bitirdim iki dakika geçmedi kızım odasından çıktı hiçbirşey olmamış gibi konuşmaya başladı benimle ve hiç oje lafı bile açılmadan. İşte hayat her an öğretiyordu görevli kişiler görevlerini oynuyordu size kendinizi anlamanız için şikayet etmek yargılamak küsmek için değil kendinizi çözmeniz için her bir hücremizin açılımıydı olaylar, problemler, kişiler, sorunlar anlayınca ne güzeldi, anlayış doğuyordu İşte ben theta ile her an bunu deneyimliyorum, önce kendimde sonra birçok insanda aşkla yayıyorum çünkü inancım çok çok yüksek ve muazzam sonuçlar alıyorum . Hepimiz biriz diyoruz ya.O kadar dolu bir cümle ki buradan geliyor işte herkes bir diğerini ifade için görevli, sahne de oyuncu... William Shakespeare’in yıllar önce dediği gibi ‘’ Dünya bir sahne ,hepiniz birer oyuncu ‘’ ne kadar derin konuşmuş, bugün anlıyorum. Kendi sahnemizi yaratmamız mümkün ,etrafımızda olanların nedenini kendimize sorup ,ne öğrendiğimizi bularak? Oysa ne kolaydır değil mi başkasını suçlamak ,eleştirmek, yargılamaki Kendini ,etrafında olanları anlamak istersen harika bir yolculuktur Theta , Anlamak değil midir bizi huzura götüren ,o zaman anlamak için anlatan yolda olmayı seçmek senin insan olarak seçimin , kendin için bir seçip yapıp ,kendini anlaman dileğim...

Ne öğrenmek istersen
formu doldurup iletmen yeterli

Lütfen eğitimlerinizi THINK’e bağlı eğitmenlerden aldığınızdan emin olunuz.!


UYARI: İşbu web sitesi içerisinde yer alan herhangi bir bilgi ya da yapılan hiçbir çalışma tedavi amacı taşımamak olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.